בלוג

3 עובדות על חברת הבינה המלאכותית, Supermicro, שעתידה להיות שחקנית AI משמעותית בתחום

חברת Supermicro מספקת לטיטאנים טכנולוגיים את השרתים, האחסון וציוד הרשת שהם צריכים כדי להפעיל מרכזי נתונים הבינה המלאכותית שלהם

חברת Supermicro  נמצאת בעמדה מובילה בשוק. עם חסכנות באנרגיה שניתנת להתאמה אישית ומפרט גבוה, ככל שהבינה המלאכותית תתפתח סביר להניח ש Supermicro לא תישאר מאחור.
אנבידיה היא ללא ספק כרגע מובילת שוק הבינה המלאכותית, אבל יתכן וכדאי להישאר עם עיניים פקוחות לגבי אפשרוית שנמצאות גם הן בדרך, אחרת אנו יכולים בקלות לפספס חברות אחרות עם פוטנציאל חסר תקדים. אחת מהן כבר שילשה את מחיר המניה שלה השנה, ונחשו מה? היא למרות זאת היא עדיין נסחרת לפי שווי הוגן. אז כדאי להכיר את  אחת החברות שיש לה פוטנציאל רב להוביל בתחום הבינה המלאכותית.

הבינה המלאכותית , בינה מלאכותית

מי זו Supermicro Computer?

לפני שנצלול לסיפור שלה, נציין שלוש עובדות מפתח שילוו אותנו בכתבה הזו:

  • Supermicro היא מובילה בעולם של שרתים עם ביצועים גבוהים, טכנולוגיה של ענן וציוד רשת.
  • יש לה שורה של פתרונות שהם מותאמים אישית, חסכוניים באנרגיה ועם מפרט גבוה, לחברה יש מרכזי נתונים של בינה מלאכותית והלקוחות שלה כוללים טיטאנים טכנולוגיים כמו אמזון, אינטל ומטא.
  • הביקוש לבינה מלאכותית ולמידת מכונה אמורים לנוע רק בכיוון אחד, והחברה צפויה להכפיל גם את המכירות שלה וגם את הרווח במהלך השנתיים הקרובות.

איזה תפקיד יש ל Supermicro במהפכת הבינה המלאכותית?

המטרה של Supermicro הייתה ועדיין להפוך לראשונה במירוץ הבינה המלאכותית, זו היה היעד שלה מאז הקמתה. החברה הקדישה עשרות שנים בפיתוח מומחיות מובילה בתעשייה וביססה את עצמה כשותפה אסטרטגית של חברות מגה מובילות. ומכיוון ש Supermicro מתמחה במוצרים מותאמים במיוחד, היא בהחלט יכולה לזכות בחוזים רבים, לבקש מחירים גבוהים יותר ולשמור על מרווחים חזקים.
מבחינת בינה מלאכותית, בואו נדבר שניה על אנבידיה: הרי ידוע לכולם שהשבבים של אנבידיה עם הביצועים הגבוהים שלה מניעים חלק גדול מהמהפכה הטכנולוגית הזו, אבל אי אפשר לעשות בהם שימוש בלי מרכזי נתונים מתקדמים שמותאמים אישית שיפעילו אותם, ומתברר ש- Supermicro היא זו שמספקת את הטכנולוגיה המורכבת הזו מאחורי המרכזים האלה: שרתים, רשת ופתרונות אחסון בענן.
מרכזי הנתונים הללו הם ענקיים, כל אחד כולל אלפי שרתים. מצורפת למטה דוגמה ויזואלית: אינטל בנתה מרכז נתונים באמצעות למעלה מ-300,000 שרתי Supermicro

הבינה המלאכותית , בינה מלאכותית

מרכז נתונים שבנתה אינטל. מקור Supermicro

 

Artificial intelligence is likely to be either the best or worst thing to happen to humanity. (Stephen Hawking)

 

הטכנולוגיה של Supermicro

הטכנולוגיה של Supermicro היא לא רק חזקה, היא גם יעילה. אפשר לומר שהחברה מקדימה את המשחק בכל הנוגע למערכות קירור למרכזי נתונים משום שהן חוסכות במשאבים ובעלויות תפעול. זה משהו שמאד חשוב במרכזי נתונים כי הם זוללים אנרגיה במהירות, וכל מקרה של התחממות יתר של ציוד המחשב עלול להאט את הפעולות במרכזי הנתונים.

כיום, Supermicro עושה כ-90% מהמכירות שלה ממוצרי שרתים ומערכות אחסון. רוב המכירות האלה, 76% מגיעות מארה"ב, 10% הן מאירופה ו-11% מאסיה. ויש לציין שהחברה מוגנת מאד מפני מסיכונים גיאופוליטיים כי היא פועלת בארה"ב, טייוואן ומלזיה, ולא מקיימת יותר פעילות בסין. נציין שהיא לא מקיימת פעילות בסין בעקבות השערוריה שהתעוררה בעבר: עוד ב-2018, טענו שסין הציבה חומרה שונה או שבבים זדוניים בתוך לוחות האם של Supermicro. גם אפל ואמזון נגררו לדרמה הזו, שתיהן כמובן הכחישו שהמוצרים שלהן נפגעו. אמנם הטענות האלה מעולם לא הוכחו כנכונות, אך זה הספיק ל- Supermicro והיא דאגה להוציא את הייצור מסין כדי להפחית חששות פוטנציאליים מצד הלקוחות. ויחד עם זאת, יש לקחת בחשבון שכל האשמות מסוג זה בעתיד עשויות להשפיע על מחיר המניה שלה.

מה התחזית עבור חברת הבינה המלאכותית Supermicro  ?

מחיר המניה של Supermicro עלה (קו לבן) עד כה השנה, וההמשקיעים התעוררו מהגידול בהערכות הרווח למניה (קו אדום) שזו בעצם כתוצאה מעלייה בהזמנות שהחברה קיבלה שקשורות לבינה מלאכותית. כדאי לשים לב שלמרות שהמכירות והרווח היכו את הציפיות באותו רבעון, נראה שהמשקיעים נבהלו חדברי החברה לגבי צווארי בקבוק באספקה ולכן הם מכרו את המניות והורידו את המחיר שלה לאחר דוח התוצאות בתחילת חודש אוגוסט.

הבינה המלאכותית , בינה מלאכותית

מחיר המניה של Supermicro (קו לבן) והערכות הרווח למניה (קו אדום). מקור: Bloomberg

 

אך יחד עם זאת, העתיד נראה דיי בהיר. Supermicro צפויה לשמור על המכירות והרווח שלה על ידי אספקה לכל סוגי חברות הטכנולוגיה הרלוונטיות בתעשיית הבינה המלאכותית. ותודות להיקף ולנפח שלה, החברה יכולה לשלוח אלפי מוצרים ובמהירות. הם גם לא זולים כלומר, אחד מהשרתים היוקרתיים של החברה שמשתמש בשבבים של אנבידיה עולה בסביבות 150,000 דולר.

נשאלת השאלה: עד כמה השווי של  Supermicro יקר?

בהתחשב ברווח החזוי של Supermicro הערכת השווי שלה לא רעה. גם הרווח התפעולי וגם הרווח למניה צפויים כמעט להכפיל את עצמם במהלך השנתיים הקרובות. ובכל זאת, עם יחס מחיר לרווח של פי 11.5 אפשר לומר שמדובר בנתונים דיי מעודדים בשביל חברה שכבר נמצאת ממש בפתח של הדלת של מהפכת הבינה המלאכותית.

מה הם הסיכונים בתחום הבינה המלאכותית ?

מניות צמיחה תמיד מרגשות את המשקיעים, אבל יש גם סיכונים שבהחלט עלולים להופיע ולהעיב הן על מצב הרוח של המשקיעים והן על החברה. במקרה של Supermicro, אם יהיו צווארי בקבוק נוספים בשרשרת האספקה, זה עלול לעכב את החברה מלעמוד בביקושים – והרי תמיד יש סיכוי שאיזה מתחרה יבוא לגנוב נתחי שוק…

כדי להבין יותר את היחסים בניהם שווה לכם גם לקחת קורס בתחום

אין בכתוב כל המלצה לביצוע פעולה כלשהי, כולל רכישה/קנייה/החזקה של ניירות ערך כלשהם על בסיס הפרשנות המוצגת בכתבה. ככלל, חובה על הקורא לעשות מחקר מעמיק בהתייחס לכל רעיון השקעה שהוא.

כדאי לקרוא